Diecéze – Rovněž letošní vánoční čas ozvláštní živé betlémy, potažmo divadelní představení s tematikou Vánoc.
Úplně první živý betlém bude k vidění 24. 12. na farní zahradě v Bohuslavicích, a to od 13.00 do 14.00.
V jiné farnosti hlučínského děkanátu – v Bolaticích – začne ve 14.30 dětská mše svatá, součástí bude otvírání betléma a menší divadelní představení s vánoční tematikou.
Na Hlučínsku ještě zůstaneme, konkrétně v Ludgeřovicích, kde bude taktéž od 14.30 možnost podívat se na vánoční divadlo o Kristově narození – nazvané Živě z Betléma.
O půl hodiny později, tj. v 15.00, začne mše svatá s otvíráním betléma a živým betlémem ve Staré Bělé.
Další živé betlémy či divadelní představení budete moci zhlédnout 25. 12. Nejprve proběhne od 10.30 v Gutech koledování a živý betlém. Poté se ve 14.30 uskuteční v kostele ve Vřesině u Hlučína scénka od Marie Holkové s varhanním doprovodem nazvaná „Sen sv. Josefa“, na 15.00 pak připravila farnost Starý Jičín do farního chámu vánoční taneční a divadelní představení „(Ne)zvaný host“.
V 16.30 odstartuje Putování do živého betléma v Ostravě-Pustkovci.
Na 17.00 pak živý betlém avizuje na svých farních stránkách živý betlém v kostele farnost Dobrá.
V pátek 26. 12. se živý betlém uskuteční ve Štramberku. V Národním sadě na něm vystoupí členové divadelních a tanečních souborů.
Na sv. Štěpána uvidí živý betlém i ti, kdo zavítají v 16.00 na farní zahradu ve Frýdlantu n/O.
Dne 27. 12. pořádá farnost Rychaltice od 16.00 vánoční pásmo mladých herců s názvem „Cesta do Betléma“.
Na stejnou hodinu je naplánován živý betlém v Třebovickém parku pořádaný třebovickou farností.
Od 17.00 do 20.00 bude k vidění živý betlém u kostela sv. Hedviky v Opavě, kde bude též možnost vystoupat na věž.
SDH Štěpánkovice zve na živý betlém, který se uskuteční v areálu nové hasičárny v neděli 28. 12. od 18.00. Předcházet mu bude žehnání nové hasičárny.
A pak je zde i živý betlém 29. 12. v 16.30 u kostela ve Stěbořicích, jehož se zúčastní také biskup Martin David.
Náhledové foto zachycuje živý betlém v Ostravě-Třebovicích, je převzato z farních stránek této farnosti.
Článek Živé betlémy a vánoční představení ve farnostech se nejdříve objevil na Diecéze ostravsko-opavská.
Editor: Doo