Přihlašování do tříletého kurzu pro učitele náboženství a katechety se prodlužuje

Diecéze – Katechetické a pedagogické centrum při ostravsko-opavském biskupství otevírá od září ve spolupráci s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity tříletý vzdělávací kurz Učitelství náboženstvíVýchova ke křesťanství.

V tříletém vzdělávacím kurzu Učitelství náboženství a Výchova ke křesťanství zbývá ještě několik volných míst, proto KPC prodlužuje možnost podat přihlášku do neděle 21. června 2026.

Zájemci se tak mohou ještě přihlásit do nového běhu kurzu, který propojuje teologii, pedagogiku, psychologii a praktickou přípravu pro výuku náboženství i katechetickou službu.

Kurz je určen zejména:

  • pro absolventy magisterského studia v pedagogických či společenských oborech, kteří chtějí získat kvalifikaci k výuce náboženství na ZŠ a SŠ
  • Pro zájemce s maturitou, kteří chtějí působit jako katecheté ve farnostech
  • Vítáni jsou i ti, kteří chtějí získat širší přehled v oblasti teologie, pedagogiky, seberozvoje…

Studium vytváří prostor nejen pro získávání odborných znalostí a praktických dovedností, ale také pro sdílení zkušeností, osobní růst a vytváření společenství lidí, kterým leží na srdci doprovázení dětí, mladých lidí i dospělých k hlubšímu porozumění křesťanské víře.

V případě zájmu doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Více informací a přihlášku najdete zde.

Foto: Viktorie Klusová / Člověk a Víra

Článek Přihlašování do tříletého kurzu pro učitele náboženství a katechety se prodlužuje se nejdříve objevil na Diecéze ostravsko-opavská.

Editor: Doo