Klub Valdoco zprovozněn

V Církevním středisku volného času sv. Jana Boska v Havířově – Šumbarku byl v pátek slavnostně otevřen nízkoprahový klub Valdocco.

Je určen pro mládež od patnácti do pětadvaceti let. ‚Děti, které dosáhnou patnácti let a schází jim potřebné sociální zázemí, většinou nemají kde trávit svůj volný čas. Vzhledem k potřebám odpovídajícím jejich věku, požadavkům na ně kladeným školním prostředím, rodiči, společností nebo trhem práce, je z našeho pohledu nutné jim nabídnout vhodné aktivity a zázemí. Chceme tím přispět k jejich osobnostnímu a dovednostnímu rozvoji,‘ přiblížil jeden z cílů projektu ředitel Církevního střediska mládeže Ing., Mgr. Jindřich Honěk.

Zájemci mohou přijít jen tak, sami, nebo posedět s kamarády, seznámit se s novými lidmi, zahrát si stolní a jiné hry, popovídat si o svých problémech, vyslechnout přednášku nebo se přihlásit do některého z připravovaných vzdělávacích kurzů. Ke konkrétním aktivitám patří kurzy počítačové gramotnosti, jako základy práce s počítačem, vyhledávání na internetu, výukové kurzy, MS Office a psaní všemi deseti. Knihovna nabídne časopisy, odbornou, zábavnou a duchovní literaturu.

Významné místo v klubové náplni má poskytování sociální, psychologické a právní pomoci formou osobních konzultací, poradenství či besed na aktuální témata. Klienti se budou moci seznámit s vyplňováním různých formulářů, psaním životopisu a se vším, co souvisí s hledáním zaměstnání.

Prostorná místnost je vybavena čtyřmi moderními počítači připojenými na internet. Dále jsou k dispozici různé stolní hry a nechybí ani oblíbený fotbálek. Provoz zajišťují pracovníci střediska.

Novým prostorům požehnal salesiánský duchovní, otec Karel Jašek.

‚Valdocco je čtvrt v Turíně, kde Don Bosko v 19. století zahájil svou činnost. My se k jeho myšlenkám a odkazu hlásíme,‘ vysvětlil název klubu ředitel střediska.

Projekt je z osmdesáti procent financován Evropskou unií, z deseti Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky a stejným dílem Moravskoslezským krajem.

Několik fotografií , ukazuje vybavení a prostory klubu.

Převzato z Havířovského deníku.

Mohlo by se vám líbit...